Zatáčení na boardu

Na boardu (penny, nickel, skate, long) se zatáčí nakláněním desky. Zatlačíte-li na pravou stranu desky – jede vpravo, zatlačíte-li na levou stranu desky – jede vlevo. Začátečníci mívají mnohdy problém, že tlačí na jednu stranu desky více jak na tu druhou a board jede jakoby nekontrolovaným směrem. Je potřeba se naučit rovnoměrně zatížit desku, aby board jel rovně a následně nákláněním desky zatáčet.

Zatáčivost boardu

Snadnost zatáčení ovlivňuje utažení a tvrdost Bushingu ve vztahu k hmotnosti jezdce a velikosti šířky a výšky trucku (podvozku). Bushing je dvoudílná guma/plast na trucku (podvozku) mezi kolečky zakončená maticí. Každý truck má jeden dvoudílný Bushing. Když matici na Bushingu povolíte - board lépe zatáčí, nebo když matici utáhnete – board méně zatáčí. Hodně povolené bushingy mohou způsobovat, že board nezatáčí - nereaguje na naklánění desky. Hodně povolené nebo měkké bushingy můžou být při rychlejší jízdě nebezpečné – board začne neovladatelně zatáčet nebo vibrovat.
Každý jezdec má jiné potřeby zatáčivosti podle vlastního způsobu jízdy a hmotnosti. Pro začínající jezdce doporučujeme board se střední nebo snadnou zatáčivostí - měkčími Bushingy.

Bushing

Každý jezdec, podle své hmotnosti potřebuje něco jiného. Lehký jezdec potřebuje buď povolit bushingy, nebo vyměnit za měkčí a naopak.
Bushingy se dají dokoupit samostatně, prodávají se v několika tvrdostech. Bushingy je možno dokoupit zde: www.skate-board.cz/bushingy

Pokud Vám pennyboard nezatáčí, doporučujeme povolit oba Bushingy, případně vyměnit za měkčí.

Bushingy

Nový utažený pennyboard volně puštěný (bez jezdce) nemusí jet rovně, nejedná se o vadu nebo špatné seřízeni.

Pokud máte podezření na vadnou konstrukci, křivé trucky, board nepoužívejte a obraťte se na náš odborný servis.