Jízda na waveboardu lidskému tělu velmi prospívá.
Jedná se o plynulý pohyb, který nezatěžuje klouby, posiluje svalstvo, zlepšuje koordinaci pohybu a také rovnováhu. Ta je základem i pro další sporty jako snowboard, lyžování, bruslení apod.

Základní jízdu zvládne prakticky každý – přestože v ostatních sportech vůbec nevyniká.
Další výhodou waveboardu je, že na něm můžete jezdit na jakémkoliv hladkém a tvrdém povrchu (asfalt, beton, parkety).Firma Street Surfing má pro waveboard vlastní vývojové oddělení, které neustále konstrukci waweboardu zdokonaluje. Výsledkem vývoje a testování profesionálními jezdci je waveboard Original (chráněno patentem č. 1511541) s těmito technickými vychytávkami:

Kompaktní caster
Je vyroben  z velmi odolného ocelového plechu o síle 2 mm. Vysoce kvalitní ložiska jsou uložena v pevném pouzdru (žádné nýty). K tělu waveboardu je caster ukotven nejen zevnitř, ale i z vnější strany desky waweboardu a snáší tak extrémní zátěž jako jsou skoky či hmotnost jezdce do 100kg.

Konkávně tvarovaná deska
Přední i zadní deska (tedy část waveboardu, na které jezdec stojí) je tvarována tak, že vnější okraje jsou vyšší než středová část. To znamená mnohem vyšší stabilitu a rovnováhu během jízdy, kdy je těžiště jezdce přirozeně směrováno zpět na střed waveboardu.

Kolečka speciálně vyvinutá pro jízdu na waveboardu
Kolečka značky Street Surfing ideálně vyhovují jízdě na waveboardu a to jak svou tvrdostí a přilnavostí, tak svou vysokou odolností.

Nepřetáčivá torzní tyč
Torzní tyč, která obě desky spojuje, má přesně takovou tvrdost, aby se waveboard dobře poháněl a držel jezdce v rovnováze.

3 důvody, proč investovat do značkového waveboardu:


1. Je rychlý a precizní. Díky jedinečné konstrukci, vysoce kvalitním ložiskům a kolečkům se na waveboardu prostě "lépe jede" a je velmi dobře točivý.

2. Dlouho vydrží. Materiály špičkové kvality zaručují dlouhou životnost. Odolnost a bezpečnost materiálů je certifikována EU normou CE.

3. Má skvostný vzhled. Kromě výborných technických parametrů je waveboard krásný i na pohled a stává se tak chloubou a vizitkou svého majitele.