Jaký zvolit Board?

penny-nickel-skate-wave-long.jpg

Pennyboard – vhodný pro jízdu, krátké přesuny a delší cestování. Vyznačuje se malým rozměrem, nízkou hmotností, tichou jízdou, snadnou údržbou plastové desky, snadnosti jízdy po chodníku nebo dlažbě díky větším gumovým kolečkům. Díky nízké hmotnosti je pennyboard vhodný i pro malé děti.

 

Nickelboard – vhodný pro jízdu na delší trasy. Je to větší bratr pennyboardu, díky čemuž přináší větší stabilitu při jízdě, ale má vyšší hmotnost a větší prkno, což je horší na delší přenášení. Vyznačuje se kompaktním rozměrem, tichou jízdou, snadnou údržbou plastové desky, snadnosti jízdy po chodníku nebo dlažbě díky větším gumovým kolečkům.

 

Skateboard – vhodný pro provádění triků ve skateparku nebo na ulici. Vyznačuje se dřevěnou deskou s nalepeným griptapem (smirek), konkávní deskou (prohnutou) po celém obvodě pro provádění triků. Skateboardy mají standardně malé a tvrdé kolečka konstruované pro tvrdší dopady při provádění triků, díky čemuž nejsou vhodné pro delší jízdu nebo cestování.

 

Waveboard – vhodný pro pohybovou jízdu, trénink rovnováhy, kratší jízdu i triky. Speciální prkno (převážně z plastu) jen se dvěma kolečky pro vrcholné zážitky z netradiční jízdy. Při jízdě se vlníte a tímto pohybem dokážete jezdit bez odrážení na rovném terénu i do mírného stoupání. Vhodné pro jízdu na rovném vyhrazeném prostoru jako jsou parkoviště, hřiště s tvrdým povrchem, skateparky.

 

Longboard – vhodný pro delší a rychlejší jízdu. Poslední dobou populární i pro kratší přesuny do školy či zaměstnání. Vyznačuje se velkým prknem s délkou okolo jednoho metru, díky čemuž přináší ohromnou stabilitu a vyšší bezpečnost při jízdě. Opravdu už velké gumové kolečka pro tichou a rychlou jízdu a překonání nemalých překážek. Longboardy mají více tvarů desek, více způsobů uchycení trucku pro různou výšku prkna a různé tvary a tvrdosti koleček pro různé styly jízdy. Vyznačuje se dřevěnou deskou s nalepeným griptapem (smirek) a mírně konkávní deskou (prohnutou) po celém obvodě pro vyšší stabilitu a ovládání během jízdy.

 

Nevíte si rady? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.